شنبه , ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
خانه / خودسازی / تصمیم به تغییر بگیر

تصمیم به تغییر بگیر

این تو هستی که باید تصمیم بگیری تغییر کنی. به خودت قول بده کاری جدید انجام بدی. فرقی نمی‌کنه به‌دنبال شغلی بهتر باشی یا اینکه بخواهی روابطت را با دیگران بهبود بخشی. در هر صورت، می‌خواهی به‌سمت یک زندگی بهتر پیش بروی.
در اینجا کمی با خود رو راست باش. چرا خیلی زود زیر تمام قول و تعهدهات می‌زنی و دیگر به‌دنبال اهدافت نمی‌ری؟ ریشه این بد عهدی‌هات چیه؟
شاید به این دلیل باشه که برنامه‌ریزی خوبی نداری یا بلد نیستی اقدامات لازم رو جهت دستیابی به خواسته‌هات انجام بدی.
اولین قدم اینه که خودت رو در بهترین وضعیت تجسم کنی و سعی کنی تمام نیروهاتو در جهت دستیابی به اون تصویر ذهنیت به‌کار بگیری.
برای دستیابی به اهدافت باید نقاط ضعفت رو بشناسی و عادت‌های مخرب خودت رو حذف کنی. هرچه زودتر، باورهای محدودکننده‌ی خودت رو شناسایی کنی و در صدد رفع آن‌ها برآیی.
اگر بیشتر دقت کنی، متوجه می‌شوی که تو طی سال‌ها روی همه‌ی خواسته‌ها و آرزوهات خط بطلان کشیدی و اون‌ها رو نادیده گرفتی. کودک درونت مُرده است و دیگر خبری از دلخوشی‌های جذاب نیست.
آیا تو نیز مانند هزاران نفر دیگر فکر می‌کنی زندگی خوب و ایده‌آل روزی با پاهای خودش، به خدمتت می‌آد؟ اگر این‌طور فکر می‌کنی سخت در اشتباهی. منتظر آینده نباش. همین الان آستین‌ها رو بالا بزن و زندگی خوب را خودت بساز.
این زندگی مال توست؛ چه بخواهی و چه نخواهی. چه زشت باشی، چه زیبا، چه پولدار، چه فقیر زندگیت همین است. پس، بیش از این خودت را توجیه نکن. زندگیت را با تمام بدی‌ها و خوبی‌هایش بپذیر.
به‌جای تسلیم شدن و زانوی غم بغل کردن، همین الان تصمیم بگیر برای داشتن یک زندگی خوب، باید چه اقداماتی انجام بدی یا چه رفتارهایی داشته باشی. آیا باز هم دوست داری از بیراهه‌های قبل عبور کنی یا نه تصمیم داری تغییر مسیر بدی.

پنج انگشت یکی نیست. پس لطفاً مرتب خودت را با این و آن مقایسه نکن. بهتر است زودتر به خودت بیائی و استعدادها و توانایی‌های شخص خودت را پیدا کنی.
وقتی می‌توانی ادعا کنی که یک زندگی خوب داری که خوشحالی و نسبت به انجام تک‌تک کارهات حس خوبی داری. با این «حس خوبه» که به خودت و زندگیت با تمام وجود افتخار می‌کنی.
افسوس خوردن و ناراحت بودن با زندگی خوب در یکجا جمع نمی‌شه. پس بیخود وقتت رو تلف نکن: از یک طرف زندگی خوب بخواهی و از آن طرف زانوی غم بغل بگیری! بهتر است خیلی زود به خودت بیایی و سفر خودسازی‌ات را شروع کنی.

مهتاب علیمرادی
روانشناس و مشاوره خانواده و پیشرفت فردی
مدیر مسئول و نویسنده خودسازی
۶۶۴۱۹۰۶۱(۰۲۱)
www.MahtabAlimoradi.com
telegram.me/MahtabAlimoradi
instagram.com/Mahtab.Alimoradii

درباره‌ی مهتاب علیمرادی

مهتاب علیمرادی، روانشناس و مشاوره خانواده و پیشرفت فردی. عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران با شماره عضویت 32444. مدیر مسئول انتشارات آوای موفقیت با مجوز 10815. نویسنده خودسازی و موفقیت. شماره تماس: 66419061

همچنین ببینید

مراحل تغییر رفتار

همین‌طور که همه‌ی ما می‌دانیم ایجاد تغییر در عادات و رفتار کار بسیار سختی است، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر تمایل دارید از آخرین مقالات، فایلهای صوتی و تصویری سرکار خانم مهتاب علیمرادی با اطلاع شوید،‌ کافیست اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

عضویت 
شماره همراه جهت اطلاع‌رسانی توسط سامانه پیامکی می‌باشد.
close-link