جمعه , ۱۴۰۳/۰۴/۲۹
خانه / مقالات روانشناسی / جایت محفوظ است

جایت محفوظ است

هریک از ما گاه از جانب دیگران طرد می‌شویم و این امر موجب آزردگی‌مان می‌شود؛ زیرا دلیل این طرد شدگی را نمی‌دانیم! ما با حسرت به دیگران نگاه می‌کنیم که چقدر خوب با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و از زندگی خود لذت می‌برند. اما این موضوع به هیچکس و هیچ چیز ارتباط ندارد مگر به شخص خودت! حتماً می‌پرسی: «چگونه؟!» بهتر است بدانی که: هریک از ما از راه خاصی می‌توانیم روی افرادی که با آنها ملاقات می‌کنیم تاثیر بگذاریم. این موضوع بطور غیر ارادی از طریق افکار، احساسات و حرکات فیزیکی به دیگران منتقل می‌شود. ما انسان‌ها ترجیح می‌دهیم اطرافیانمان افراد مثبت‌اندیشی باشند و از افراد منفی‌نگر دوری می‌کنیم. وقتی که مثبت‌اندیش هستیم، افرادی بیشتری جذب ما می‌شوند و برعکس، مردم از کسانی که افکار منفی پراکنده می‌کنند فرار می‌کنند. افکار، حرف‌ها و نگرش منفی، رفتارها و حالات منفی را شکل می‌دهد. وقتی که ذهن منفی باشد، میزان رضایت کمتر و حالت منفی بودن تشدید می‌شود. دقیقا از همین جاست که شکست، ناکامی و ناامیدی آغاز می‌شود. برای اینکه شما ذهن و فکرتان را به سمت مثبت‌اندیشی سوق دهید، به آموزش درونی نیاز دارید. برای داشتن مدیریت فکر و رهایی از افکار منفی بهتر است حتما از یک مشاور و روانشناس در این زمینه کمک بگیرید. افکار و عقاید هرگز یک شبه تغییر نمی‌کنند . نیروی فکر نیروی بسیار قدرتمندی است که همواره زندگی ما را شکل می‌دهد، بنابراین در گفتگوهایی که با خود درونی‌تان دارید، از حرف‌های مثبت استفاده کنید، همچنین لبخند بزنید،زیرا این موضوع کمک می‌کند  تا مثبت فکر کنید. هرگونه احساس، منفی و تنبلی که باعث متوقف شدن شما می‌شود باید نادیده گرفته شود. وقتی که فکری منفی به ذهن شما راه پیدا می‌کند باید از آن آگاه باشید و تلاش کنید فکری مثبت را جایگزین آن نمایید. البته فکر منفی بازهم سعی می‌کند وارد ذهن شما شود، ولی شما باید همان کار قبلی را تکرار کنید. پافشاری شما به ذهن می‌آموزد که مثبت فکر کند و از افکار منفی بپرهیزد. در این راه، به هیچ وجه تسلیم نشوید و در ذهنتان فقط به اتفاقات خوب و مناسب بیندیشید. مهم نیست که در حال حاضر شرایط شما چگونه است، خوش‌بین باشید و در همه حال، منتظر موقعیت‌ها و نتایج دلخواه خود باشید؛ به زودی شرایط و موقعیت نیز مطابق با افکار شما تغییر می‌کند.

شاید این مسئله کمی زمانبر باشد، اما این اتفاق حتماً روزی برای شما خواهد افتاد. هنگام فکر کردن و حتی حرف زدن فقط از کلمات مثبت استفاده کنید. احساس شادی، قدرت و موفقیت را به حوزه آگاهی خود راه دهید. در عوض، افکار منفی را نادیده بگیرید و افکار شاد و سازنده را جایگزین آن کنید. در مکالمات خود از کلماتی استفاده کنید که احساسات و تصاویر ذهنی شما را پر از قدرت، شادی و موفقیت کند. قبل از انجام هر کاری، آنها را بطور کامل در ذهن خود مجسم کنید و نتایج موفقیت آمیز آن را به تصویر بکشید. با تمرکز زیاد، ایمان و باور کامل اینکار را انجام دهید و با افرادی همراه شوید که مثبت فکر می‌کنند. استرس و گرفتاری زندگی انسان‌ها، به دلیل منفی‌نگری و منفی‌بافی آنهاست. بیشتر افراد هنگامی که شرایط بر وفق مرادشان نیست، منفی‌باف می‌شوند. از طرفی منفی‌گرایی بسیار مسری است. در حقیقت نظرات منفی دیگران بسیار بیشتر از نظران مثبت آنها بر روی افراد تاثیر می‌گذارد. در نتیجه در بسیاری از مواقع احساس می‌کنیم دور و برمان سرشار از امواج منفی است. افرادی منفی‌گرا همیشه در انتظار شکست و وقوع اتفاقات ناگوار هستند. آنها اعتمادبه‌نفس کمی دارند و فکر می‌کنند که دوستشان ندارند. همرازان عزیز با اتکا بر تفکرات مثبت، کارهای روزمره را راحتتر می‌توان انجام داد، در نتیجه شادی و رضایت بیشتری را تجربه خواهید کرد. برای بهره‌گیری از انرژی مثبت درونی، باید تغییراتی را در خود ایجاد کنید و با دیدی مثبت به زندگی بنگرید، همچنین تفکراتتان را تغییر دهید. بی‌شک، زندگی سرشار از شادی و سرور است و برای دستیابی به آن باید تلاش بیشتری کرد.

اگر می‌بینید از جانب دیگران طرد می‌شوید و دلیل آنرا نمی‌دانید، با حسرت به زندگی دیگران نگاه می‌کنید که چقدر ارتباطاتشان خوب و صمیمی است، می‌توانید از یک روانشناس و مشاور کمک بگیرید تا برحسب نیاز تمرین‌ها و تکنیک‌های خاصی را به شما ارائه دهد.

آوای موفقیت با مهتاب علیمرادی
روانشناس و مشاوره خانواده و پیشرفت فردی
مدیر مسئول و نویسنده خودسازی
۶۶۴۱۹۰۶۱(۰۲۱)
www.MahtabAlimoradi.com
telegram.me/MahtabAlimoradi
instagram.com/Mahtab.Alimoradii

درباره‌ی مهتاب علیمرادی

مهتاب علیمرادی، روانشناس و مشاوره خانواده و پیشرفت فردی. عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران با شماره عضویت 32444. مدیر مسئول انتشارات آوای موفقیت با مجوز 10815. نویسنده خودسازی و موفقیت. شماره تماس: 66419061

همچنین ببینید

از دوزخ زندگی ات بیرون بیا

از دوزخ زندگیت بیرون بیا! کار را با بخشش خود شروع کن. شما انسان هستی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر تمایل دارید از آخرین مقالات، فایلهای صوتی و تصویری سرکار خانم مهتاب علیمرادی با اطلاع شوید،‌ کافیست اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

عضویت 
شماره همراه جهت اطلاع‌رسانی توسط سامانه پیامکی می‌باشد.
close-link