دوشنبه , ۱۴۰۳/۰۲/۳۱
خانه / مقالات روانشناسی / خلاقترین فکر

خلاقترین فکر

گاهی اوقات ما تمایل داریم به تمام خواسته‌هایمان دست یابیم؛ اما همچنان به منفی‌بافی ادامه می‌دهیم و حاضر نیستیم اقدامات لازم را انجام دهیم.
هر اندازه اطلاع و آگاهی‌تان را از چگونگی دستیابی به اهداف و خواسته‌تان افزایش دهید، موفق‌تر ظاهر خواهید شد.
همان‌طور که خواسته‌تان را در ذهن خود به تصویر می‌کشید سعی کنید آن را زیر لب نیز به زبان آورید. اگر ایمان داشته باشید که سرانجام به خواسته‌تان می‌رسید، بدون آنکه حتی لحظه‌ای به خود شک و ناامیدی راه دهید، در نهایت کائنات هم از راه‌های پیش‌بینی‌ نشده‌ای به خواسته شما پاسخ خواهد داد. بعد از اینکه آرزویتان را تجسم کردید و بر زبان آوردید، آن را رها کنید و فقط به تلاشتان ادامه دهید. نیاز نیست شما برای کائنات مشخص کنید که چطور و از چه راهی می‌خواهد آرزویتان را برآورده سازد. وقتی به یکی از آرزوهایتان می‌رسید، از اعماق وجودتان از خالق هستی تشکر کنید تا باز هم مورد لطف و رحمت او قرار بگیرید.
وقتی شما همواره در حال جشن و پایکوبی باشید بی‌شک بهترین‌ها را نیز به زندگی خود جذب خواهید کرد. همان‌طور که با رسیدن به خواسته‌تان خوشحال می‌شوید، به همان شکل، همیشه و در همه حال منتظر رسیدن خواسته‌تان باشید.
امیدواری با شور و شوق در زندگی‌تان معجزه می‌کند. افراد ناامید از زندگی سیرند و تمایلی برای بهتر‌شدن ندارند. خب، مسلم است که در زندگی با بدبیاری‌های زیادی مواجه می‌شوند؛ چون خودشان این زندگی را برای خود به ارمغان آورده‌اند. وفتی شما با تمام شور و شوق به خواسته‌تان فکر می‌کنید، اما در اعماق وجودتان بر ترس تمرکز کرده‌اید، متأسفانه همین باعث تحقق نیافتن خواسته‌تان می‌شود؛ چون ذهن ناخودآگا‌هتان روی نرسیدن و نتایج آن متمرکز است.
برای اینکه خواسته‌ای را به‌سمت خود جذب کنید باید علاوه بر تغییر در ذهنیات خود، آموزش‌های دیگری هم ببینید تا با سرعتی چند برابر راه‌های ورود برکت را به زندگی‌تان باز کنید. برای این منظور، می‌توانید از یک روانشناس و مشاور در این زمینه کمک بگیرید.


همواره به خودتان یادآور شوید که شما لایق بهترین‌ها هستید. به غیر از شغل اصلی‌تان، به فکر درآمدزایی از انجام‌ دادن کارهای دیگر نیز باشید. در طول روز، یک دفترچه همراهتان باشد و هر‌آنچه به ذهنتان می‌رسد در آن یادداشت کنید. از خیاطی گرفته تا تدریس موسیقی و سایر مهارت‌ها. هرگز فکر نکنید که با همین معلومات فعلی قادر خواهید بود به پیشرفتو توسعه کاری چشمگیری برسید. سعی کنید هر روز به معلوماتتان بیفزایید. از اوقات فراغت خود به نحو احسن استفاده کنید و خودتان را در زمینه کاری‌تان تقویت کنید. بی‌شک با مهارت بیشتر می‌توانید سریع‌تر به خواسته‌تان دست یابید.
اگر شیرازه زندگی از دست‌تان خارج شود، احتمال شکست شما افزایش می‌یابد. در واقع، وقتی برای مدتی دست از پیگیری امور زندگی‌تان بر‌دارید، موهبت‌های کمتری به‌دست می‌آورید؛ اما اگر روزانه همه مسائل را بی‌کم‌و‌کاست بررسی کنید، داشته‌های بیشتری به زندگی‌تان جذب می‌شود. اگر با شور و شوق فراوان به دنبال برکت و فراوانی باشید و قدر تک‌تک نعمات‌تان بدانید، به همین سادگی، پای خوشبختی را به زندگی خود باز می‌کنید.
همرازان عزیز، وقتی شما درباره داشته‌های خود بی‌تفاوت باشید و برای آن‌ها ارزش قائل نشوید، کائنات نیز در قبال شما بی‌تفاوت عمل می‌کند. درصورتی‌که با ارزیابی دقیق و تمرکز بر داشته‌هایتان می‌توانید قانون جذب را فعال کنید و از مشاهده اینکه چطور این همه برکت و فراوانی به‌‌طور غیر‌منتظره وارد زندگی‌تان می‌شود، شگفت‌زده شوید. برای اینکه برنامه‌ریزی کنید، کافی است از یک ورق کاغذ استفاده کنید و همه موارد را یادداشت کنید تا به‌ قول‌ معروف، شیرازه زندگی از دست‌تان خارج نشود. برای این کار لازم نیست منتظر روزی شوید که بهترین روش را پیدا کنید. چنین روش بی‌عیب‌ونقصی هیچ‌گاه ظاهر نمی‌شود. این شما هستید که باید آن را با دستان خودتان پدید آورید. پس همین الان یک تکه کاغذ یا یک دفترچه یادداشت بردارید و دست‌به‌کار شوید.

اگر می‌بینید شیرازه زندگی از دست‌تان خارج شده است و موهبت‌های کمتری نصیب‌تان می‌شود، بهتر است برای ریشه‌یابی و بهبود از یک روانشناس و مشاور کمک بگیرید تا بر حسب نیاز، تمرین‌ها و تکنیک‌های خاصی را به‌شما ارائه دهد.

آوای موفقیت با مهتاب علیمرادی
روانشناس و مشاوره خانواده و پیشرفت فردی
مدیر مسئول و نویسنده خودسازی
۶۶۴۱۹۰۶۱(۰۲۱)
www.MahtabAlimoradi.com
telegram.me/MahtabAlimoradi
instagram.com/Mahtab.Alimoradii

درباره‌ی مهتاب علیمرادی

مهتاب علیمرادی، روانشناس و مشاوره خانواده و پیشرفت فردی. عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران با شماره عضویت 32444. مدیر مسئول انتشارات آوای موفقیت با مجوز 10815. نویسنده خودسازی و موفقیت. شماره تماس: 66419061

همچنین ببینید

از دوزخ زندگی ات بیرون بیا

از دوزخ زندگیت بیرون بیا! کار را با بخشش خود شروع کن. شما انسان هستی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر تمایل دارید از آخرین مقالات، فایلهای صوتی و تصویری سرکار خانم مهتاب علیمرادی با اطلاع شوید،‌ کافیست اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

عضویت 
شماره همراه جهت اطلاع‌رسانی توسط سامانه پیامکی می‌باشد.
close-link