شنبه , ۱۴۰۳/۰۴/۰۲
خانه / مقالات روانشناسی / امید را در دلت بکار / حرف هایی که دوست داریم

امید را در دلت بکار / حرف هایی که دوست داریم

امید رو در دلت بکار!

وقتی در زندگی همه چیز خوب پیش می‌رود، امید داشتن کار سختی نیست. اما وقتی با سیل عظیمی از مشکلات و گرفتاری مواجه می شویم باز هم می توانیم امیدوار باشیم. وقتی امید داریم یعنی خداوند را در کنار خود احساس می‌کنیم.. این امید را می‌توانید در هر موقعیتی احساس کنید، حتی وقتی بیمار هستید، بیکار شده‌اید، طلاق گرفته‌اید یا هر مشکل دیگری برایتان اتفاق می‌افتد. همچنان می‌توانید همیشه امیدوار باشید.

برای امیدواری بیشتر در زندگی به این نکات توجه فرمایید:

قدر زندگی را بدانید

هرگز نگذارید مشکلات و سختی‌های زندگی شما را غمزده کند و نگذارد تا از زندگی لذت ببرید. زندگی هدیه خداوند است و شما باید از این هدیه ارزشمند، حتی در بدترین شرایط هم نهایت لذت را ببرید. حضور خداوند را در تک تک لحظاتتان احساس کنید. ذهنتان را آزاد کنید و به افکار مثبت اجازه ورود دهید تا در سخت‌ترین لحظات نهایت لذت را ببرید.

به نیروی برتر اعتماد کنید

وقتی با سختی و مشکلات در زندگی مواجه می‌شوید، از زمین و زمان شکایت نکنید، به جای این رفتار به نیروی برتر جهان اعتماد کنید و بدانید که شما با نیروی فکرتان آن اتفاق را به زندگی‌تان دعوت کرده‌اید. پس بیایید کنترل فکرتان را خودتان به دست بگیرید.

از شکست‌ها تجربه بگیرید

وقتی شما با سختی‌ها و مشکلات در زندگی خود مواجه می‌شوید، آبدیده‌تر می‌شوید و شخصیت‌تان بهتر شکل می‌گیرد. اجازه دهید مشکلات، درس خود را به شما بدهد. به خداوند اعتماد کنید و با امید به او لحظات زندگی‌تان را شیرین کنید.

مثل کوه استوار باشید

در مواجه با سختی‌ها مثل کوه استوار باشید. موانع را یکی یکی پشت سر بگذارید. با حفظ ایمان و توکل به خداوند به موقعیت‌ها واکنش نشان دهید. الگوی خوبی برای دیگران باشید تا آن‌ها هم مثل شما به سمت نیروی برتر کشیده شوند و به جای نا امیدی و شکایت کردن، ایمان و امیدشان را به خدا دو چندان کنند.

شجاع باشید

در هر موفعیتی که قرار دارید هر چقدر هم که سخت و دشوار باشد، باز هم شجاعانه برخورد کنید و ترس به خود راه ندهید. تنها کافی است که در شرایط بجرانی  به خدا روی بیاورید و از او کمک بخواهید تا موقعیتتان را بهبود بخشد.

امیدوار باشید

برای امیدوار بودن باید در زندگی برای خودتان هدف داشته باشید و برای رسیدن به آن با انگیزه جلو بروید. خیلی از انسان‌های ثروتمند نا امید هستند و حتی گاهی دست به خودکشی می‌زنند. دلیل اصلی آن این است که آن‌ها به هر آنچه می‌خواستند دست یافته‌اند. پس داشتن هدف و آرزو با امید به زندگی ارتباط مستقیمی دارد.

همرازان عزیز، هنگام عبور از موانع زندگی لازم است به خودمان امید و انگیزه بدهیم. بودن در کناردوستان، اطرافیان، خانواده و همسر بسیار خوب و شیرین است اما واقعیت این است که:

بهترین راهنما وکسی که در این مسیر می‌تواند به ما کمک کند خودمان هستیم.

اعتقاد به وجود خداوند به‌عنوان نیروی برتر و کسی که زندگی ما را در مسیردرست و مناسب هدایت خواهد کرد، در موفقیت ما بسیار تأثیر گذار خواهد بود.

اگر در زندگی به آنچه که داریم قانع باشیم، دچار ناامیدی نمی‌شویم. نه به این معنا که دست از کار و تلاش برداریم.

تنها کافی است بگوییم:

من از زندگی خود راضی هستم. یعنی اگر به آنجه می‌خواستم نرسم، ناامید نمی‌شوم و قدر همانی که دارم را می‌دانم.

در درون خودتان امید را به وجود آورید. یعنیهمیشه انتظار وقوع اتفاقات خوب را داشته باشید و باور کنید که می‌توانید بهتر از قبل به کارهایتان رسیدگی کنید.

و در نهایت، هیچگاه دست ار تلاش برندارید، در غیر این صورت مطمئن باشید که ناامیدی به سراغ شما می‌آید. افرادی که هیچ امیدی نسبت به این زندگی ندارند، در زندگی خیلی زود به بن بست می‌رسند.

 

 

 

 

 

 

آوای موفقیت با مهتاب علیمرادی

روانشناس و مشاوره خانواده و پیشرفت فردی

مدیر مسئول و نویسنده خودسازی

۶۶۴۱۹۰۶۱(۰۲۱)

www.MahtabAlimoradi.com

telegram.me/MahtabAlimoradi

instagram.com/Mahtab.Alimoradii

 

درباره‌ی مهتاب علیمرادی

مهتاب علیمرادی، روانشناس و مشاوره خانواده و پیشرفت فردی. عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران با شماره عضویت 32444. مدیر مسئول انتشارات آوای موفقیت با مجوز 10815. نویسنده خودسازی و موفقیت. شماره تماس: 66419061

همچنین ببینید

از دوزخ زندگی ات بیرون بیا

از دوزخ زندگیت بیرون بیا! کار را با بخشش خود شروع کن. شما انسان هستی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر تمایل دارید از آخرین مقالات، فایلهای صوتی و تصویری سرکار خانم مهتاب علیمرادی با اطلاع شوید،‌ کافیست اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

عضویت 
شماره همراه جهت اطلاع‌رسانی توسط سامانه پیامکی می‌باشد.
close-link