یکشنبه , ۱۴۰۳/۰۴/۳۱
خانه / مقالات روانشناسی / سالی نو با ذهنی نو

سالی نو با ذهنی نو

 

 

سالی نو با ذهنی نو

خوب یکسال با همه خوبی‌ها و بدی‌ها گذشت. بهتر است بدانید که همه ما به نوعی کوتاهی‌هایی داشته‌ایم. اما انسان موفق کسی است که از گذشته درس بگیرد و اشتباهات خود را تکرار نکند و برای آینده برنامه‌ریزی خوبی داشته باشد.

حال شما جزو کدام دسته هستید؟ جزو آن‌هایی که به خاطر اشتباهاتشان، خود را مرتب سرزنش می‌کنند و به نوعی تسلیم می‌شوند یا جزو آن‌هایی که هر روز با فراگیری تکنیک‌هایی سعی در بهتر شدن دارند؟!

من خودم به شخصه، در طی این سال‌ها به این نتیجه رسیده‌ام که:اگر ذهنمان مثبت باشد نیم بیشتر راه را بدون دردسر طی می‌کنیم. شاید بپرسید که با وجود این افکار منفی، چطور ذهنی مثبت داشته باشید؟

بهتر است بدانید وقتی جملات مثبت مرتب تکرار شوند روی ضمیر ناخودآگاه‌تان اثر می‌گذارد و در نتیجه به یک عمل مثبت تبدیل می‌شوند. برای اطمینان از اثرگذاری این جملات، آن‌ها را باید با دقت، علاقه و ایمان تکرار کنید. وقتی که بدانید چطور از آن‌ها استفاده کنید شما یک ابزار بسیار عالی برای دستیابی به موفقیت و بهبود زندگی خود دارید.

اکثر مردم در ذهنشان کلمات و جملات منفی را تکرار می‌کنند و در نتیجه شرایط نامطلوبی را در ذهن خود می‌سازند.

کلمات و جملات در هر دو مسیر عمل می‌کنند؛چه ساختن زندگی شما و چه نابود کردن آن.

این طرز استفاده ماست که تعیین می‌کند برایمان خوبی بیایدیا بدی. پس به کلماتی که در ذهنتان تکرار می‌کنید خوب توجه کنید.

به این جملات منفی دقت کنید:

من نمی‌توانم انجام دهم.

من خیلی تنبل هستم.

من بازنده هستم.

هر چیزی که شما تکرار می‌کنید ضمیر ناخودآگاه شما دقیقاً آن را می‌پذیرد و دقیقاً موقعیت‌ها و شرایط مشابه را جذب زندگیتان می‌کند. بنابراین چرا جملات مثبت را انتخاب نمی‌کنید تا به نتایج مثبت برسید؟کلمات و افکارتان، ذهنتان را برنامه‌ریزی می‌کند؛ دقیقاً مانند دستوراتی که کامپیوتر را هدایت می‌کند. تکرار کلمات باعث می‌شود که ذهن شما بر روی هدفتان تمرکز کند. آن‌ها همچنین تصورات ذهنی را در ذهن شما ایجاد می‌کنند. این همان راهی است که شما باید ضمیرتان را با خواسته‌هایتان برنامه‌ریزی کنید. ذهن خودآگاه شما، همان ذهنی که با آن فکر می‌کنید. این ذهن، پردازش افکار را شروع می‌کند و سپس ذهن ناخودآگاه شما کار را ادامه می‌دهد.

با استفاده از این فرایند، شما آگاهانه بر ذهن ناخودآگاه‌تان تأثیر می‌گذارید و آن را تبدیل به عادات، رفتار، نگرش، واکنش و حتی تغییر شکل در زندگی‌تان می‌کنید.

بعضی از مواقع ممکن است شما به سرعت به نتیجه برسید و بعضی از مواقع ممکن است روزها، هفته‌ها، ماه‌ها و… به طول بینجامد.

این بستگی به قدرت تمرکز، ایمان و قدرت اشتیاق شما دارد. احساسی که شما بر روی کلمات می‌گذارید و همچنین بزرگی و کوچکی هدفتان نیز در این میان بی‌تأثیر نیست.

تکرار جملات مثبت برای چند دقیقه و سپس ما بقی روز را منفی نگری کردن، اثر کلمات مثبت را خنثی می‌کند. اگر می‌خواهید به نتیجه مثبت برسید باید فکر کردن به افکار منفی را کنار بگذارید.

چطور جملات مثبت را تکرار کنیم؟

جملاتی کوتاه را انتخاب کنید.

هر زمان که ذهن شما درگیر چیز مهمی نیست، آن را تکرار کنید؛مثلاً مواقعی که در اتوبوس و یا ماشین نشسته‌اید.

وقتی در حال تکرار جملات مثبت هستید، خود را از لحاظ فیزیکی، ذهنی و احساسی کاملاً آرام کنید.
هر چه قدرت تمرکز شما بیشتر و ایمان شما به چیزی که می‌خواهید بیشتر باشد، نتیجه قوی‌تر و سریع‌تر خواهد شد.

فقط کلمات مثبت را انتخاب کنید:

اگر می‌خواهید وزن کم کنید نگویید «من چاق نیستم» یا «من وزن کم می‌کنم». اینها جملات منفی هستند. در عوض تکرار کنید که «من لاغر هستم» یا «من به وزن ایده الم رسیده‌ام». این جملات تصویر مثبتی را در ذهن شما می‌سازد.

همواره جملات مثبت را برای زمان حال بگویید نه برای زمان آینده. گفتن اینکه «من ثروتمند خواهم شد» یعنی اینکه شما قصد دارید یک روزی ثروتمند شوید ولی نه الان. بگویید «من ثروتمند هستم» و آن را احساس کنید تا ضمیر ناخودآگاهتان آن را در زمان حال برایتان بیاورد.

همرازان عزیز،

با خود تکرار کنید:

من سلامتم.

برکت و ثروت به سمت زندگی من جاری است.

من خیلی شاد و پرانرژی هستم.

من آرام هستم.

افکار من تحت کنترلم هستند.

من عشق و شادی به همه می‌دهم.

من رابطه عاشقانه‌ایی با همسرم دارم.

من در هر کاری که انجام می‌دهم موفق هستم.

روز به روز همه چیز بهتر می‌شود.

 

 

 

 

آوای موفقیت با مهتاب علیمرادی

روانشناس و مشاوره خانواده و پیشرفت فردی

مدیر مسئول و نویسنده خودسازی

۶۶۴۱۹۰۶۱(۰۲۱)

www.MahtabAlimoradi.com

telegram.me/MahtabAlimoradi

instagram.com/Mahtab.Alimoradii

درباره‌ی مهتاب علیمرادی

مهتاب علیمرادی، روانشناس و مشاوره خانواده و پیشرفت فردی. عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران با شماره عضویت 32444. مدیر مسئول انتشارات آوای موفقیت با مجوز 10815. نویسنده خودسازی و موفقیت. شماره تماس: 66419061

همچنین ببینید

از دوزخ زندگی ات بیرون بیا

از دوزخ زندگیت بیرون بیا! کار را با بخشش خود شروع کن. شما انسان هستی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر تمایل دارید از آخرین مقالات، فایلهای صوتی و تصویری سرکار خانم مهتاب علیمرادی با اطلاع شوید،‌ کافیست اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

عضویت 
شماره همراه جهت اطلاع‌رسانی توسط سامانه پیامکی می‌باشد.
close-link