سه شنبه , ۱۴۰۳/۰۴/۰۵
خانه / مقالات روانشناسی / خودت پشت فرمان بشین

خودت پشت فرمان بشین

فرمان زندگیت به دست خودته؟

تجربیات گذشته شما، شخصیت امروزتان را شکل می‌دهد و اگر این تجربیات و خاطرات، بد و منفی باشند، جلوی پیشرفت شما را می‌گیرند و شما را از دستیابی به خواسته‌تان بازمی‌دارند. شما باید تمام این موانع را یکی‌کی از سر راه خود بردارید تا دوباره جریان برکت و فراوانی به سمت شما سرازیر شود.
هرگز تصور نکنید اگر آدم خوشبخت یا موفقی باشید شاید به آدم بدی تبدیل شوید یا همه افراد موفق انسان‌های خوبی نیستند. این چنین دید و نگرشی، شما را از داشتن یک زندگی ایده‌آل بیشتر دور می‌سازد.

چشمانتان را بر روی فرصت‌های جدید باز کنید
به جای اینکه مرتب گله و شکایت کنید، بر روی آن‌ها تمرکز کنید و به فکر پیدا کردن راه حل برایشان باشید. در این صورت است که از فرصت‌های پیش آمده نهایت استفاده را می‌برید.
برای مثال، اگر مشکل مالی دارید و خرجتان بیشتر از درآمدتان است، سعی کنید هر هفته یک راه حل برای کاهش هزینه‌هایتان پیدا کنید و به یک راه حل منطقی برسید.
این شما هستید که باید افسار زندگیتان را به دست بگیرید.
فکر نکنید همیشه باید دست به کارهایی بزنید که در هنگام انجام آن احساس راحتی کنید. بد نیست کمی هم به خودتان سختی دهید. از گرفتن تصمیمات جدید واهمه نداشته باشید. گاهی نیاز است شغلتان را ترک کنید و به دنبال راه اندازی کسب و کار تازه‌ای باشید و اوضاع مالی‌تان را بهبود بخشید.

هدف اصلی خود را تعیین کنید
اگر هم زمان بر روی چند موضوع فکر کنید به تدریج خسته می شوید و آن کارایی لازم را ندارید. پس بهتر است با خودتان صادق باشید و یک هدف بسیار مهم خود را تعیین کنید و برای دستیابی به آن یک برنامه‌ریزی یک ساله تعیین کنید. اگر جزو آن دسته افرادی هستید که انگیزه لازم برای پیگیری هدف مورد نظرتان را ندارید، می‌توانید با یک خودسازی و کمک یک روانشناس به نقاط ضعف خود پی ببرید و در صدد رفع آن‌ها بربیایید. با داشتن فکر مثبت، می‌توانید کنترل زندگیتان را به دست بگیرید.

معجزه و فکر مثبت
انسان با فکر خود که از درون او سرچشمه می‌گیرد می‌تواند سرنوشت خود را بسازد. این فکر از چنان قدرتی برخوردار است که انسان را می‌تواند به اوج خوشبختی یا قعر بدبختی سوق دهد. تک تک ما به همان چیزی تبدیل می‌شویم که در فکر آن هستیم.
اگر می‌بینید در زندگی رنج می‌برید و از هر طرف برایتان بدی پیش می‌آید، بهتر است به نوع نگرش خود توجه کنید.
انسان‌های موفق با ذهنیت مثبتی که دارند به موفقیت‌های چشمگیری دست می‌یابند و از زندگی خود بیشتر رضایت دارند. بر عکس افراد منفی باف از صبج تا شب مرتب آیه یأس می‌خوانند و با بر زبان آوردن «نمی‌توانم» جلوی پیشرفت خود را می‌گیرند.
ما این افکار را از خانواده و محیط خود جذب می‌کنیم. معمولاً افرادی که در خانواده خود یا در بین دوستانشان با افراد منفی نگر مواجه هستند بیشتر در معرض بدبینی قرار دارند.
با مثبت نگری می توانید به هر آنچه در زندگی خواهان آن هستید دست یابید. کافی است امتحان کنید تا از نتایج خوب آن بهره‌مند شوید.
افرادی که مثبت نگر هستند خودشان را دوست دارند و نسبت به رفتارها و عملکرد دیگران رویکرد مثبت دارند. آن‌ها هرگز اجازه نمی‌دهند که دیگران با نوع برخورد یا طرز فکرشان، باعث تشویش و نگرانی آن‌ها بشوند.
نگران نباشید. شما می‌توانید با تمرین و نیروی تلقین، پای افکار مثبت را به ذهنتان باز کنید. در این صورت انگیزه و امید به زندگی بار دیگر در شما شکل می‌گیرد.

همرازان عزیز،
کنترل فکر باید در دست شما باشد. یعنی این شما هستید که باید ذهنتان را به همان سمتی که می‌خواهید پیش ببرید. متأسفانه اگر وارد چرخه افکار منفی شوید، به زودی دچار یأس و نا امیدی می‌شوید و قدرت انجام هر کاری از شما گرفته می‌شود.

اگر می‌بینید در این مسیر دچار ضعف عملکرد هستید، بهتر است برای ریشه‌یابی و بهبود از یک روانشناس و مشاور کمک بگیرید تا برجسب نیاز، تمرین‌ها و تکنیک‌های خاصی را به شما ارائه دهد.
آوای موفقیت با مهتاب علیمرادی
روانشناس و مشاوره خانواده و پیشرفت فردی
مدیر مسئول و نویسنده خودسازی
۶۶۴۱۹۰۶۱(۰۲۱)
www.MahtabAlimoradi.com
telegram.me/MahtabAlimoradi
instagram.com/Mahtab.Alimoradii

درباره‌ی مهتاب علیمرادی

مهتاب علیمرادی، روانشناس و مشاوره خانواده و پیشرفت فردی. عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران با شماره عضویت 32444. مدیر مسئول انتشارات آوای موفقیت با مجوز 10815. نویسنده خودسازی و موفقیت. شماره تماس: 66419061

همچنین ببینید

از دوزخ زندگی ات بیرون بیا

از دوزخ زندگیت بیرون بیا! کار را با بخشش خود شروع کن. شما انسان هستی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر تمایل دارید از آخرین مقالات، فایلهای صوتی و تصویری سرکار خانم مهتاب علیمرادی با اطلاع شوید،‌ کافیست اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

عضویت 
شماره همراه جهت اطلاع‌رسانی توسط سامانه پیامکی می‌باشد.
close-link