پنج شنبه , ۱۴۰۳/۰۲/۲۷
خانه / مقالات روانشناسی / رایج ترین حلال مشکلات

رایج ترین حلال مشکلات

 

 

رایج‌ترین حلّال مشکلات

اکثر ما افرادی کاملاً عادی هستیم. حقوق کافی و شغل خوبی داریم. حقوقمان کفاف خرج‌های ماهیانه‌مان را می‌دهد و قادریم به راحتی امرار معاش کنیم و زندگیمان بد نیست. اما همچنان احساس می‌کنیم بی‌پول و فقیریم.

چند وقت پیش با یکی از مراجعینم داشتیم در مورد پول و ثروت صحبت می‌کردیم. او می‌گفت: «این روزها زندگی خیلی سخت شده و هرچقدر به دنبال پول می دوم، پول بیشتر از من فاصله می‌گیرد.!» درواقع او مرتب داشت از سختی‌ها و گرفتاری‌های زندگی می‌نالید و بر این باور بود که پول فقط مختص افراد موفق و قشر خاصی از جامعه است. او تمام تمرکزش را بر روی نداشته‌ها و نقص‌ها و کمبودهای زندگی‌اش گذاشته بود و همین موضوع هم باعث شده بود که در تمام ابعاد زندگی‌اشدچار کمبود و نقصان باشد. وقتی به خانه می‌رفت، مرتب گله و شکایت می‌کرد و به همه‌گیر می‌داد.همسرش از او فاصله گرفته بود و نسبت به او بی‌تفاوت شده بود. علاوه بر اینها برای رفع موقتی استرس و نگرانی هایش به پرخوری هم روی آورده بود تا جایی‌که چند کیلو اضافه وزن پیدا کرده بود و صبح‌ها دیگر توان بیدار شدن را همنداشت!

ریشه مشکل او این بود که: تمرکزش فقط بر روی نداشته‌هایش بود!

به او گفتم: «اگر همین الان صد میلیون تومان پول داشتی چه کار می‌کردی؟»او حتی حاضر نبود به پول و حس خوبی که داشتن پول به او می‌دهد لحظه‌ای فکر کند. آنقدر غرق در بی‌پولی و فقر و تنگدستی شده بود که دیگر نمی‌توانست به خوشبختی و فراوانی فکر کند.

به او گفتم:«هر طور دوست داری این مبلغ پول را تصور کن. پول نقد یا واریزی به حسابت. فقط چشمانت را ببند و تصور کنصاحب این میزان پول هستی! حالا بگوچه احساسی داری؟ چه نقشه‌هایی می‌کشی؟ تک به تک تصورات و ذهنیاتت را بگو. او تازه متوجه شد که اولین قدم برای جذب برکت و فراوانی، تجسم و احساس کردن آن رؤیاست، گویی به آن خواسته در دنیای واقعی رسیده‌ای.

بعد به او گفتم:

«برای اینکه هدفت را به ‌واقعیت تبدیل کنی. هر روزاین کارها را انجام بده:

هدفت را مجسم کن.

برای رسیدن به آن برنامه‌ریزی کن.

آن را روی کاغذ بنویس.

تابلوی رؤیاهایت را طراحی کن.

هر روز تغییراتی هر چند کوچک، اما زیرکانه در زندگیت ایجاد کن تا به کائنات نشان دهی که به‌راستی دلت می‌خواهد پولدار شوی، به سفر بروی و همانطور که دلت می خواهد زندگی کنی. به طوریکه تمام فکر و ذهنت بر روی این هدف باشد.

البته روزهایی می‌آید کهدل‌سرد و بی‌انگیزه می‌شوی و از انجام بعضی تمرین‌های لازم برای رسیدن به اهدافت طفره می‌روی و کائنات هم در پاسخ به سستی و تنبلی ات، روند تجلی اهداف و خواسته‌هات را کند و آهسته می‌کند. بعضی روزها هم تجلی چنان سریع و ساده رخ می‌دهد که متوجه نمی‌شوی چطور اتفاق افتاده است. آن وقت تنبلی به‌سراغت می‌آید و این‌طور استدلال می‌کنی که اگر یکی دو روز دست از انجام تمرین‌ها بکشی اتفاقی نمی‌افتد. بعد وقتی پول‌هایت تمام می‌شود، دوباره ترس به‌سراغت می‌آید.درست در همین جاست که متأسفانه به نقطه صفر بر می‌گردی، و دقیقاً نمی‌دانی چرا به هیچ کجا نمی‌رسی!بنابراین نتایج کارهایت به‌خوبی بیانگر این حقیقت است که شما در مسیر درست برای تجلی ثروت قرار داری یا خیر.

دلیل این که بیشتر مردم زندگی معمولی دارند، این است که آن‌ها در طول زندگی خود به اهداف و آرزوهای بزرگ فکر نمی‌کنند تا مبادا حریم امن زندگی‌شان به‌خطر بیفتد و نیاز به تحمل فشار و سختی داشته باشند.

به هرحال چه باور کنی چه نه، هنوز هم پول رایج‌ترین حلال مشکلات است. و مهمتر اینکه: همه ما می‌توانیم پولدار باشیم!

 

 

 

آوای موفقیت با مهتاب علیمرادی

روانشناس و مشاوره خانواده و پیشرفت فردی

مدیر مسئول و نویسنده خودسازی

۶۶۴۱۹۰۶۱(۰۲۱)

www.MahtabAlimoradi.com

telegram.me/MahtabAlimoradi

instagram.com/Mahtab.Alimoradii

درباره‌ی مهتاب علیمرادی

مهتاب علیمرادی، روانشناس و مشاوره خانواده و پیشرفت فردی. عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران با شماره عضویت 32444. مدیر مسئول انتشارات آوای موفقیت با مجوز 10815. نویسنده خودسازی و موفقیت. شماره تماس: 66419061

همچنین ببینید

از دوزخ زندگی ات بیرون بیا

از دوزخ زندگیت بیرون بیا! کار را با بخشش خود شروع کن. شما انسان هستی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر تمایل دارید از آخرین مقالات، فایلهای صوتی و تصویری سرکار خانم مهتاب علیمرادی با اطلاع شوید،‌ کافیست اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

عضویت 
شماره همراه جهت اطلاع‌رسانی توسط سامانه پیامکی می‌باشد.
close-link