پنج شنبه , ۱۴۰۳/۰۲/۲۷
خانه / مقالات روانشناسی / می خوام به آرزوم برسم / پیش به سوی موفقیت

می خوام به آرزوم برسم / پیش به سوی موفقیت

 

 

می‌خوام به آرزوم برسم؟!

هر آنچه امروز در زندگی خودتان دارید آرزوهایی است که در گذشته در ذهنتان کاشته‌اید. به هر چه فکر کنید چه خوب و چه بد، همان اتفاق در زندگی‌تان منعکس خواهد شد.

پس این شما هستید که باید کنترل افکار خود را در دست بگیرید و تنها بر روی مواردی که واقعاً در زندگی خواهان دستیابی به آن ها هستید متمرکز شوید.

همه ما در زندگی شاهد اجرای این قانون هستیم، اما متأسفانه از کنار آن به راحتی عبور می‌کنیم و به آن توجهی نشان نمی‌دهیم. هیچ کاری در این جهان تصادفی صورت نمی‌گیرد. تمام اتفاقات ناشی از قدرت ذهن شما و قانون جذب می‌باشد.

اگر دوست دارید در زندگی خود آرامش داشته باشید باید یاد بگیرید انسان مثبت اندیشی باشید، دست از بدبینی بردارید و همواره نقاط مثبت قضایا را ببینید.

اقداماتی که می‌توانید با اجرای آن به هر آنچه می‌خواهید دست یابید:

خودتان را دوست داشته باشید

برای اینکه بتوانیم به آرزوهایمان دست یابیم باید در فکر و جسم مان به یک پاکسازی کامل دست یابیم. خودتان را از کینه، حسد و دشمنی رهایی بخشید. همه را دوست داشته باشید حتی اگر از آن‌ها متنفر هستید. این دوست داشتن برای خودتان است. چون با این کار دیگر از درون خودتان را نمی‌خورید و مرتب در عمق وجودتان با آن افراد درگیر نمی‌شوید.

برای رسیدن به چنین جایگاهی باید ابتدا خودمان را همان طور که هستیم دوست داشته باشیم تا بعد بتوانیم به دیگران عشق بورزیم.

آزاد و رها باشید و به دنیا با دیدی نو بنگرید.

تصویرسازی کنید

هر آرزویی دارید به طور کامل آن را در ذهنتان به تصویر بکشید. برای مثال اگر در آرزوی داشتن خانه‌ای زیبا هستید، آن را با تمام جزییاتش به تصویر بکشید. همه و همه را در ذهنتان مجسم کنید. هر چقدر خواسته‌تان واضح‌تر و شفاف‌تر باشد دستیابی به آن سریع‌تر خواهد بود.

تمرکز کنید

با شور و اشتیاق خاصی به دنبال خواسته‌تان بروید، به طوری که دیگران این احساس خوشحالی را در شما ببینند. آن قدر باید بر روی خواسته‌اتان متمرکز باشید که هیج کس و هیچ چیزی نتواند شما را از هدفتان دور سازد.

به خود ببالید

چند دقیقه در روز طوری رفتار کنید که انگار به خواسته‌تان رسیده‌اید و از داشتن آن خوشحالید و به خود افتخار می‌کنید. باید از عمق درونتان باور کنید که آن خواسته متعلق به شماست.

اقدامات لازم را انجام دهید

هر لحظه برای رسیدن به آرزویتان آماده باشید. مقدمات کار را فراهم کنید. کارها و اقداماتی را انجام دهید که گویی به خواسته‌تان رسیده‌اید.

عقایدتان چگونه است

نباید آرزویتان طوری باشد که بعد از به وقوع پیوستن آن مجبور باشید آآآما

از بعضی عقیده‌ها یا ارزش‌های اخلاقی دست بردارید.

برای مثال اگر شما به اصول مذهبی پایبند بوده و در عین حال عاشق کسی هستید که اصلاً به اعتقادات دینی پایبند نیست و با او ازدواج می‌کنید، این جریان موج منفی ایجاد می‌کند و رسیدن به آرزویتان را به طور جدی تهدید خواهد کرد.

 

 آرزوهای محال نداشته باشید

منظور این نیست که آرزوهای بزرگ نداشته باشید. محدودیت‌ها را ما خودمان در ذهنمان به وجود می‌آوریم. ما می‌توانیم به هر آنچه بخواهیم دست یابیم.

تنها یادتان باشد که: آرزوهای غیر منطقی نداشته باشید. مثلاً نگویید:

آرزویم این است که در میان ابرها در دوردست ها با دو بال سفید بزرگ قدم بزنم!

همرازان عزیز، همانطور که خواسته‌تان را در ذهن خود به تصویر می‌کشید سعی کنید آن را زیر لب نیز به زبان آورید.

اگر ایمان داشته باشید که سرانجام به خواسته‌تان می‌رسید، بدون آنکه حتی لحظه‌ای به خود شک و ناامیدی راه دهید، در نهایت کائنات هم به خواسته شما پاسخ خواهد داد. کافی است فقط با تمام وجودتان باور کنید.

آوای موفقیت با مهتاب علیمرادی

روانشناس و مشاوره خانواده و پیشرفت فردی

مدیر مسئول و نویسنده خودسازی

۶۶۴۱۹۰۶۱(۰۲۱)

www.MahtabAlimoradi.com

telegram.me/MahtabAlimoradi

instagram.com/Mahtab.Alimoradii

درباره‌ی مهتاب علیمرادی

مهتاب علیمرادی، روانشناس و مشاوره خانواده و پیشرفت فردی. عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران با شماره عضویت 32444. مدیر مسئول انتشارات آوای موفقیت با مجوز 10815. نویسنده خودسازی و موفقیت. شماره تماس: 66419061

همچنین ببینید

از دوزخ زندگی ات بیرون بیا

از دوزخ زندگیت بیرون بیا! کار را با بخشش خود شروع کن. شما انسان هستی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر تمایل دارید از آخرین مقالات، فایلهای صوتی و تصویری سرکار خانم مهتاب علیمرادی با اطلاع شوید،‌ کافیست اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

عضویت 
شماره همراه جهت اطلاع‌رسانی توسط سامانه پیامکی می‌باشد.
close-link