یکشنبه , ۱۴۰۳/۰۲/۳۰
خانه / مقالات روانشناسی / چگونه رویا به واقعیت تبدیل می‌شود؟

چگونه رویا به واقعیت تبدیل می‌شود؟

وقتی برای اولین بار زندگی‌ام را مورد بررسی قرار دادم به این نتیجه رسیدم كه بین آرزوها و زندگی واقعی‌ام فاصله زیادی وجود دارد. هنوز خیلی كارها بود كه باید انجام می‌دادم تا به رویاهایم دست می‌یافتم. در همین زمان شخصی به من گفت برای موفق شدن باید زندگی افراد موفق را بررسی كنی.

به خاطر دارم در آن دوران عضو كلاسی شدم كه هر ماه یك‌بار برگزار می‌شد و در آن‌جا افراد موفق و مشهور سخنرانی می‌كردند و روش‌های صحیح زندگی را آموزش می‌دادند. در آن موقع همواره قلم و كاغذ همراهم بود و تمام نكات مهم را یادداشت كرده و حتی عكس‌ها و فیلم‌های مربوط به آن كلاس‌ها را نیز تهیه می‌كردم و بدون اغراق هر روز آن‌ها را می‌دیدم. این كار باعث می‌شد به طور ناخودآگاه تمام مطالب مهم در ذهنم نقش بسته و ملكه ذهنم شوند. همین عمل مسیر زندگی‌ام را تغییر داد و مرا به سمت یك زندگی ایده‌آل سوق داد. شركت در این كلاس‌ها به طور ماهیانه و ملاقات با افراد موفق باعث شد كه بسیار سریع در مسیر اصلی زندگی قرار بگیرم و برای دست‌یابی به آرزوهایم گام‌های اولیه را بردارم.

شاید باور نكنید ۲۵ سال اولیه زندگی‌ام در میان قاچاقچیان موادمخدر و افراد شیاد گذشت و فقر و تنگدستی پیرامون ما را احاطه كرده بود. مادر و دوستان كودكی‌ام جلوی چشمانم هدف گلوله این افراد قرار گرفتند. خاطرات تلخ آن زمان هرگز فراموشم نخواهد شد.

به همین علت بود كه تصمیم گرفتم خودم دست به كار شوم و روش زندگی‌ام را تغییر دهم، با افراد مثبت ارتباط داشته باشم و مثبت فكر كنم. این‌جا بود كه متوجه شدم كسی جز خودم نمی‌تواند مرا نجات دهد، بنابراین مسوولیت زندگی‌ام را به شخصه بر عهده گرفتم. از این به بعد بستگی به خودم داشت كه چگونه فكر كنم و برای ادامه بهتر زندگی‌ام چه‌طور تصمیم‌گیری كنم. پس محكم و استوار تصمیم گرفتم برای خود الگوهای مناسبی پیدا كنم و با بررسی زندگی آن‌ها هر چه سریع‌تر به اهداف و آرزوهایم دست یابم. این را می‌دانستم كه اگر صد سال هم در خانه باشم و دست روی دست بگذارم كسی به كمكم نخواهد آمد. بنابراین خودم دست به كار شدم.

برای این كار، از مشاوران بسیاری یاری طلبیدم. راهنمایی‌های آن‌ها تاثیر بسزایی بر روی زندگی‌ام گذاشتند، تا جایی كه اكنون خودم به عنوان مشاور به دیگران كمك می‌كنم. شما نیز می‌توانید با یك تصمیم‌گیری، مسیر زندگی‌تان را تغییر دهید. امروزه در همه جای دنیا كلاس‌ها و سمینارهای آموزشی بسیاری وجود دارد و شما می‌توانید با بهره‌گیری از آن‌ها، خودتان نیز به یكی از افراد موفق دنیا تبدیل شوید. اگر وقت شركت در این كلاس‌ها را ندارید، در منزل از اینترنت استفاده كنید و هرگز از هیچ فرصتی برای یادگیری دریغ نورزید. من به شخصه طی این مدت یاد گرفتم از لحظه‌لحظه زندگی‌ام به نحو احسن استفاده كنم و حتی دقیقه‌ای را تلف نكنم، همین تلاش و كوشش شخصی باعث شد خیلی زود به آرزوهایم دست یابم.

اكنون یكی از سخنرانانی هستم كه با صحبت‌های خود مسیر زندگی خیلی از مردم را تغییر می‌دهم، درست مانند افرادی كه با گفته‌های الهام‌بخش خود مسیر زندگی مرا تغییر دادند.

در آخرین مصاحبه‌ای كه با یكی از مجلات داشتم در این موارد صحبت كردم: موثرترین روش‌ها برای دست‌یابی به آرزوهای‌تان، قدرت تجسم خلاق، داشتن انگیزه در زندگی و… به كارگیری این نكات در زندگی می‌تواند زندگی‌تان را متحول ساخته و شما را به اهداف‌تان نزدیك‌تر كند. شما به عنوان یك فرد آگاه می‌توانید روز اول سال نو بهترین كادو را به خودتان بدهید و به یك انسان بهتر و مفیدتر تبدیل شوید. این عمل را در اولویت اول زندگی‌تان قرار دهید تا شاهد نتایج چشمگیر آن باشید. با این كار به زودی متوجه بهبود روابط‌تان با دیگران، سلامتی و حتی پر شدن حساب بانكی‌تان و… خواهید شد.

و در آخر، از تمامی لحظات زندگی‌تان استفاده كنید و با بررسی زندگی افراد موفق، الگوی مناسبی در زندگی‌تان پیدا كرده و به پیشرفت‌های قابل توجه‌ای دست یابید.

اگر به دنبال یك زندگی بهتر هستید، ابتدا خودتان را تغییر دهید و به یك انسان بهتر تبدیل شوید. در این صورت بدون شك به همه اهداف و آرزوهای‌تان دست خواهید یافت.

مهتاب علیمرادی

مجله موفقیت – شماره ۱۴۸ – مردادماه ۸۷

آوای موفقیت با مهتاب علیمرادی

روانشناس و مشاوره خانواده و پیشرفت فردی

مدیر مسئول و نویسنده خودسازی

۶۶۴۱۹۰۶۱(۰۲۱)

www.MahtabAlimoradi.com

telegram.me/MahtabAlimoradi

instagram.com/Mahtab.Alimoradii

درباره‌ی مهتاب علیمرادی

مهتاب علیمرادی، روانشناس و مشاوره خانواده و پیشرفت فردی. عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران با شماره عضویت 32444. مدیر مسئول انتشارات آوای موفقیت با مجوز 10815. نویسنده خودسازی و موفقیت. شماره تماس: 66419061

همچنین ببینید

از دوزخ زندگی ات بیرون بیا

از دوزخ زندگیت بیرون بیا! کار را با بخشش خود شروع کن. شما انسان هستی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر تمایل دارید از آخرین مقالات، فایلهای صوتی و تصویری سرکار خانم مهتاب علیمرادی با اطلاع شوید،‌ کافیست اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

عضویت 
شماره همراه جهت اطلاع‌رسانی توسط سامانه پیامکی می‌باشد.
close-link