شنبه , ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
خانه / مقالات روانشناسی / حساب و کتاب جیبمان را داشته باشیم/ چرا زود جواب نمیگیریم

حساب و کتاب جیبمان را داشته باشیم/ چرا زود جواب نمیگیریم

چرا زود جواب نمی‌گیرم؟!

دوستی سؤال می‌کرد: «من نمی‌دانم چرا هر کاری می‌کنم، نتیجه لازم را نمی‌گیرم! من هم دوست دارم مثل اطرافیانم خیلی زود به نتیجه برسم و جواب بگیرم.»

او نمی‌دانست که برای موفق شدن باید سخت کار کرد، عرق ریخت و تسلیم نشد! متأسفانه خیلی‌ها دوست دارند یک‌شبه ره صد ساله را بروند. به همین دلیل، خیلی زود خسته می‌شوند و انگیزه خود را از دست می‌دهند!

تنها کلید موفقیت این است که اقدام کنید و برای دستیابی به هر خواسته یا هدفی که در زندگی دارید، دست به کار شوید. یادتان باشد باید از جا برخیزید و برای تحقق اهدافی که در سر دارید، تلاش کنید.

سؤال اینجاست که چرا با اینکه به خوبی می‌دانیم لازمه رسیدن به موفقیت دست به کار شدن است، باز هم در رسیدن به خواسته‌های‌مان ناکام می‌مانیم؟!!

گاهی اوقات افراد انتظار دارند در مدت زمان بسیار کوتاهی از کارها و اقداماتی که انجام داده‌اند، نتیجه بگیرند. مثلاً یک رژیم غذایی مشخص را در برنامه خود قرار می‌دهند. اما پس از گذشت دو ماه، همین که نتیجه دلخواه‌شان حاصل نمی‌شود، دیگر از آن رژیم غذایی پیروی نمی‌کنند و آن را رها می‌کنند.

اغلب ما چنین شرایط و موقعیت‌هایی را تجربه کرده‌ایم!

 

به‌عنوان مثال، برای رسیدن به اهدافتان، شاید شما بخواهید به دانشگاه بروید، در شرکتی استخدام شوید، کسب و کار خودتان را راه‌اندازی کنید، ماشین یا منزلی را خریداری کنید و… . از اینرو، وارد شرایط سخت می‌شوید و سعی می‌کنید نهایت سعی خود را به‌عمل آورید.

بعد از مدتی وقتی می‌بینید علی‌رغم تمام تلاش‌هایی که می‌کنید، باز هم سر جای اولتان هستید، ناراحت می‌شوید و به زودی، امید و آرزویتان جایش را به یأس، نا امیدی و شکست می‌دهد.

به تدریج، سختی و دشواری راه بر زندگی‌تان سایه می‌اندازد و لحظات شاد و پر انرژی گذشته، جای خود را به یک زندگی خسته کننده و کسالت بار می‌دهد.

در چنین شرایط و موقعیتی می‌دانید چه اتفاقی می‌افتد؟!

اکثر افراد تسلیم می‌شوند و به عبارت ساده‌تر کم می‌آورند. اگر شما دوست دارید جزو این گروه نباشید باید در نگرش و باور خود به یک تجدید نظر کلی برسید.

در بین دوستان و آشنایان خود به‌دنبال افرادی باشید که برای دستیابی به خواسته‌های خود نهایت تلاش خود را می‌کنند و هرگز تسلیم مشکلات نمی‌شوند. آن‌ها را الگوی خود قرار دهید.

 

شاید بگویید تسلیم نشدن سخت است و از عهده همه کس بر نمی‌آید.

اما انگیزه مهارتی است که هر یک از ما می‌توانیم با انجام یکسری کارها در خودمان ایجاد کنیم:

– با خواندن کتاب‌های انگیزشی و به زبان آوردن کلمات و جملات مثبت و الهام‌بخش، آتش اشتیاق را در درونتان روشن کنید.

– به ترانه‌های غمگین گوش ندهید. چون افکار منفی را در وجود شما زنده می‌کند و انگیزه کار و فعالیت را از شما می‌گیرد.

– به فیلم‌های انگیزشی نگاه کنید تا شارژ روحی شوید و برای روز بعد آماده کار و تلاش بیشتر باشید.

– اهدافتان را خودتان انتخاب کنید. به دوستان و اطرافیان اجازه ندهید که برای زندگی شما تصمیم‌گیری کنند. چون در این صورت، خیلی زود بی‌انگیزگی به سراغتان خواهد آمد.

– بعد از رسیدن به هر هدف خود، به خود پاداش بدهید.

همرازان عزیز، هرگز تصور نکنید که با توجه به تلاشی که انجام می‌دهید باید سریع جواب بگیرید! چون با این نگرش خیلی زود تسلیم مشکلات می‌شوید و از ادامه راه باز می‌مانید!

 

آوای موفقیت با مهتاب علیمرادی

روانشناس و مشاوره خانواده و پیشرفت فردی

مدیر مسئول و نویسنده خودسازی

۶۶۴۱۹۰۶۱(۰۲۱)

www.MahtabAlimoradi.com

telegram.me/MahtabAlimoradi

instagram.com/Mahtab.Alimoradii

درباره‌ی مهتاب علیمرادی

مهتاب علیمرادی، روانشناس و مشاوره خانواده و پیشرفت فردی. عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران با شماره عضویت 32444. مدیر مسئول انتشارات آوای موفقیت با مجوز 10815. نویسنده خودسازی و موفقیت. شماره تماس: 66419061

همچنین ببینید

از دوزخ زندگی ات بیرون بیا

از دوزخ زندگیت بیرون بیا! کار را با بخشش خود شروع کن. شما انسان هستی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر تمایل دارید از آخرین مقالات، فایلهای صوتی و تصویری سرکار خانم مهتاب علیمرادی با اطلاع شوید،‌ کافیست اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

عضویت 
شماره همراه جهت اطلاع‌رسانی توسط سامانه پیامکی می‌باشد.
close-link